Trekking w tym wąwozie to wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w surowym, górskim krajobrazie, podziwiać niezwykłe formacje skalne i odkryć tajemnice sardyńskiej przyrody. Można go eksplorować na własną rękę, podążając wyznaczonymi szlakami, wybrać się na wyprawę z przewodnikiem lub zdecydować na przejażdżkę jeepem, organizowaną przez lokalne biuro Chìntula.

Wędrówkę możemy rozpocząć na trzy sposoby, a każdy ze szlaków różni się długością oraz atrakcyjnością.

Szlak nr 1

Rozpoczyna się drogą z parkingu przy Campo Base Su Gorropu na cyplu Su Cungiadeddu. Jest to 4 kilometrowa trasa (najkrótsza) ale widokowo dosyć uboga. Trasa łączy wąwóz z doliną Oddoene. Dojście do kanionu zajmie nam około 45 minut.

Szlak nr 2

Szlak najłatwiejszy, ale też najdłuższy. Trekking rozpoczynamy na parkingu przy moście Ponte S'Abba Arva, na terenie miasteczka Dorgali. Do pokonania mamy około 6,5 km wzdłuż rzeki Rio Flumineddu. Trasa ta zajmie nam około 2 godzin, ale widoki z pewnością wynagrodzą trudy wędrówki.

Szlak nr 3

To wędrówka przez górską przełęcz Ghenna Silana i jest to najładniejszy z trzech szlaków. Przełecz znajduje się przy drodze SS 125, łączącej miejscowości Dorgali i Baunei. Szlak prowadzący do wąwozu Su Gorropu rozpoczyna się na początku przełęczy na wysokości 1000 metrów n.p.m. znajduje się tam niewielki parking oraz kawiarnia. Do wyboru są dwa warianty trasy, wąska ścieżka z kamieniami oraz szeroka, utwardzona droga, obie łączą się po około 1 kilometrze.

Cała trasa ma prawie 4 kilometry, jest bardzo zróżnicowana, przyjemna i zapewnia panoramiczne widoki. Szlak prowadzi pośród krzewów i gajów oliwnych oraz typowej roślinności śródziemnomorskiej. Po drodze można spotkać spacerujące kozice, podziwiać strome zbocza gór, groty i formacje skalne Doliny Oddoene. W pewnym momencie na ścieżce pojawia się rozwidlenie. Jedna droga prowadzi do szczytu Punta Cucuttos, z którego można podziwiać Wąwóz Su Gorropu z góry, druga jest dalszą częścią trasy prowadzącej do wąwozu.

Su Gorropu to imponujący wąwóz, ukształtowany przez erozję skał i siłę strumienia Rio Flumineddu, który przez tysiące lat rzeźbił wapienne ściany kanionu. Wraz z wodami wypływającymi z masywu Supramonte, natura stworzyła jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Sardynii. Teren ten objęty jest ochroną jako rezerwat przyrody Gola di Gorropu – prawdziwy skarb geologiczny i krajobrazowy wyspy. Może i nie dorównuje rozmiarami Wielkiemu Kanionowi, ale jego surowe piękno i dzika atmosfera robią ogromne wrażenie. Kanion dostępny do zwiedzania dla turystów mniej więcej od kwietnia do listopada, ponieważ w pozostałych miesiącach jest wypełniony wodą.